درباره پت شاپ پت استار

شرکت حامی دام ایرانیان پت شاپ پت استار

کاملترین فروشگاه لوازم حیوانات خانگی و سایت مقالات دامپزشکی

و حیوانات خانگی در تهران می باشد مشاوره تغذیه و خدمات حیوانات خانگی و

فروش کلیه محصولات توسط دامپزشک صورت می گیرد

سایت مقالات دامپزشکی و حیوانات خانگی جهت افزایش

معلومات دانشجویان دامپزشکی و دارندگان حیوانات خانگی راه اندازی شده است

سایت فروشگاه لوازم حیوانات خانگی خرید اینترنتی لوازم حیوانات خانگی با

معتبرترین برندهای دنیا مانند:کارلی karlie,تریکسی Trixie,بوش و سنابلBosch-Sanabelle و…

آماده ارائه خدمات هر چه بهتر به دانشجویان دامپزشکی و دارندگان حیوانات خانگی میباشد.

Be Sociable, Share!

نژاد جرمن شپهرد

 

تاریخچه و رفتار نژاد جرمن شپهرد German Shepherd

نژاد جرمن شپهرد از اقتباس سگ گله آلمان که در حدود سال ۱۸۸۰ به عنوان سگ نظامی برای کار تغییر یافت. سه منطقه مشهور    Wurtemberg, Thurginia , Bavariaدر آلمان این نژاد را پرورش میدهند. سگهای جرمن شپهرد در این مناطق شامل: مو بلند، مو کوتاه و مو مجعد هستند که امروزه جهت پرورش از این گونه ها مورد استفاده قرار میگیرد. کاپیتان Max Von Stephanitz به عنوان پدر نژاد جرمن شپهرد نامیده میشود. او در اوایل آوریل سال ۱۸۹۹ یک سگی به نام Horan به عنوام اولین نژاد جرمن شپهرد به ثبت رساند. در سال ۱۹۲۵ او کتابی به نام The German Shepherd Dog in Word and Picture نوشت.

استاندارد و مسخصات نژاد جرمن شپهرد German Shepherd

جرمن شپهرد یک نژاد بسیار مقاوم و هوشیار است آنها دارای ظاهری نجیب و محکم و دارای سر مخروطی شکل و چشمانی متوسط بادامی هستند. گوش ها نوک تیز و به سمت جلو، جمجمه دارای شیب و پوزه ای کشیده دارند. بینی آنها سیاه و فک بسیار قوی با دندان های پیوسته به نیش.  ارتفاع در مورد سگ های نر بین ۶۱ تا ۶۶ سانتی متر و در مورد سگهای ماده بین ۵۵ تا ۶۱ سانتی متر می باشد. عضلات بسیار قوی ، اندام تناسلی باید کاملا واضح و قابل رویت باشد سر باید نسبت به بدن موزون بوده و پیشانی قدری محدب است. گو شها تا ۴ ماهگی و بعضی اوقات تا ۶ ماهگی بیشتر افتاده و از آن به بعد بلند و راست میشود. گوشهای افتاده و کوتاه در سگ های بالغ غیر استاندارد می باشد. دم دارای مو های زیاد و تا مفصل زیر زانو میرسد و در هنگام استراحت آویزان می باشد. دست ها و شانه ها عضلانی ، رانها بسیار محکم و عریض ، انتهای دستها و پاها گرد و در محل تماس با زمین دارای بالشتک های محکم ، جرمن شپهرد دارای پوشش متوسط دولایه که ریزش دارد که در تغییرات فصل این ریزش بیشتر میشود پوشش زیرین به طور معمول  به رنگ خاکستری مایل به نقره ای است و نباید از طریق پوشش بیرونی قابل رویت باشد. موها به صورت عمودی و راست بوده و گاهی اوقات در پاهای عقب مو های بلندی پیدا خواهید کرد. در اطراف گردن مو ها ضخیمتر هستند رنگ سفید به عنوان رنگ نامناسب در این نژاد در نظر گرفته شده است چرا که نژاد این رنگ نمی تواند درتمرینات و مسابقات پرورش نژاد های اصیل شرکت کند . نژاد اصیل سگ جرمن شپهرد سگ گله آلمانی بوده که در کوهای آلمان وجود داشته و رنگ سفید در این نژاد در برف ها قابل رویت نبوده پس نتیجه گرفته میشود که رنگ اصیل این نژاد رنگ تیره بوده به هر حال رنگ سفید یک نژاد جداگانه از جرمن شپهرد می باشد که توسط AKC به ثبت نرسیده اما توسط UKC به ثبت رسیده است. دندانهای جرمن شپهرد ۲ بار در هقته باید مسواک و شانه زده شود جهت جلوگیری از جرم دندانها و ریزش موها.

بیماریهای نژاد جرمن شپهرد

سگ جرمن شپهرد مستعد بیماریهایی مانند: دیسپلازی لگن این بیماری در نتیجه پرورش های بی رویه است، اختلالات خونی، مشکلات پوستی، اگزما مزمن می باشند.

مشخصات کلی نژاد جرمن شپهرد

پیدایش: آلمان

گروه: سگ های کار (نگهبان)

نظافت: کم

فعالیت: زیاد

نگهداری در آپارتمان: مناسب حتی در آپارتمان هم جرمن شپهرد بسیار سر حال و گوش بزنگ است

وزن در نر و ماده: ۳۵-۳۸ کیلوگرم

قد در نر: ۶۱-۶۶ سانتی متر

قد در ماده: ۵۵-۶۱ سانتی متر

شرایط آب و هوایی : مقاوم در برابر سرما

رفتار با کودکان: مناسب

طول عمر: ۱۳- ۱۵ سال

Like 1 نفر این نوشته را پسندیدند
avatar